Srpen 2007

Jak se učit

31. srpna 2007 v 14:11
I když ještě není škola, i tak už se,a le blíži čas na to, abych se pomalu začínali učit. Až budeme chodit do školy, učení nás bavit nebude, proto mám tady pro vás pár rad, jak stím bojovat, aby učení šlo do hlavy samo=)!
Matematika - Ta se moc naučit nedá, pozor spíš dávej v hodinách, pak se Ti to vyplatí! ;-)
Český jazyk - Je skoro to samé jako Matematika, ale občas by nebylo na škod si zopáknout velké a malé písmena, tvrdé i, měkké i, a prostě kousek z gramatiky;-)
Fyzika - Pro některé náročná na pochopení, ale zárověň to může být i zábava. Když se učíte například učíte o gravitační síle, skuste pastelku a knížku pustit najednou, co spadne dřív? Knížka a proč? protože je težší,takhle to můžete zkoušet ze vším co se právě učíte;-)
Zeměpis - Tam je důležitá mapa, pokud víte kde co leží, tak to je O.K, ovšem třeba vysvětlivky, typu poledník - se musíte naučit ze sešitu;-)
Dějepis - Tak dějiny, to je celkém zajímavá všc, to co prožívali naši předkové, by váš mohlo zajímat, a pokud ne, pak učení nebude taky lehké, ale při hodině stačí dávat jen pozor, pak pří písemce, už si něco můžete i domyslet, ;-)
Přírodopis - Tak tam se učí zvířatka, nebo prostě něco o přírodě. Třeba ryby, i když jejich kostry jsou těžké na popis, i tohle se dá naučit, jak? Stačí se o to jen zajímat, na internetu je toho přímo hafo, a přírodovědné knížky taky nejsou špatné, tam si to stačí jen přečíst, ono něco v té hlavě zůstane :D a lidské tělo, no to je prostě o nás, to zajíma skoro každého;-)
Cizí jazyky: Na každých školách je výběr - můžeš si zvolit takový jakzyk jaký si myslíš, že by tě bavil, ale dneska už se opravdu neobejdeš bez angličtiny! Cizí jazyky se učí celkem blbě, jak Ti učitelka dá 100 slovíček najednou, no tak to je maso! :D Ale mužeš si je přečíst třeba 3 po sobě, pak si vytvořit papírky, a jak pujdeš třeba do kuchyně, na ledničku můžeš nalepit papírek se správným význemem! Víš co se říka: Škola hrou!! ;-)
Chemie: Vzorečky jsou těžké, ale vlastně je to něco jako matika a fyzika;-) Pokus se správně naučíš, a chemie tě bude bavit, pak to půjde jako po másle;-)
Důležité pravdila pro učení:
- Jak Ti paná učitelka/pan učitel dají úkol, který máš sice až za týden přinést, udělej si ho hned! Pak se Ti totiž nahrne tolik učení, že nebudeš vědět kudy ven!
- Neuč se všechno najednou, ale postupně, mezi učením si dávej pauzy, sední si třeba ke copmu a najdi si na internetu, látku, kterou právě probíráte, z internetu je to vždycky jiné než od učitelky;-)
- Uč se třeba jen hodinu, když si to rozvrhneš, 1. hodina fyzika a pak další třeba dějepis, pujde to líp.
- i když si něco nezapamatuješ, nech to uležet, při písemce ti to možná zaklepe na mozek a ty budeš vpohodě!
- Nedělej závěry z jedné 5, ta se dá vždycky vylepšit!
Snad se Ti mojerady o učení líbí! Jestli máš i ty nějaký způsob, můžeš nám ho napsat! Doufám, že vám teˇˇdka učení půjde jako po másle! ;-) Držím palečky

Pozadí na blogy

29. srpna 2007 v 22:39

Welcome

29. srpna 2007 v 22:36
Blue Welcome

Welcome Heart

Sháním Hlásky

29. srpna 2007 v 19:26
Tady pro Andyska, kdyby jste hlasovali byla bych vam moc vdecna!!!§:-*
Dekuji!
Jestli za to chcete neco napiste!!

Bleskovka - 44.

29. srpna 2007 v 15:11
1. Co je to za pejska?
2. Líbí se Ti?
3. Máš rád/a pejsky?
4. Máš doma pejska?
5. Chtěl/a by jsi mít pejska?
6. Jak se jmenuje/jak by se jmenoval?
8. Co máš za rasu/co by jsi chtěl/a mít za rasu?
9. Jak se dneska máš?
10. Co na diplom?

Diplomky

29. srpna 2007 v 15:00

Meda friend s....3díl

28. srpna 2007 v 16:41
A jak si méďa ten dopis přečetl, zjístil, že jeho kamarád se musel vrátit za svou kamaradkou Eliss, protože byla sama a neměla nikoho. Tak se méda za nimi také vydal, aby byli 3. Tajně šel a viděl medvídka s Eliss.
Nemohl uvěřit, že tak krásný někdo existuje. Eliss byla opravdu krásná.
Medvídek šel za nimi, seznámil se s Eliss, a v jejich malém očku, naskočila jiskra. Méda to nemohl tušit,a le Ti dva se od sebe nemohli odtrhnout. Hráli si spolu a dováděli.
Méďa odešel smutně domů a Eliss a medvídek co nikdy nemělpřátele - Micky tam zůstali. Pak spolu usnuli na stromě.
Ráno když se probudili, opravdu veděli že se mají rádi.
Méďa Jell, donesl oboumdvou dopis: kde stálo: Já myslel, že jsme kamarádi, ale jak vidím všechno je jinak.
Tak smutně odešel domů, jenže po cestě ho srazilo auto.
Chcete vědět jak to sním dál dopadlo?
Tak napisejte

I love you - je do tebe zamilovaný?

27. srpna 2007 v 22:38
I LOVE YOU Každá z nás by určitě chtěla vědět na 100 %, jestli nás opravdu ten jeden vyvolený opravdu miluje. Můžeme to ale vůbec někdy poznat? Pocity, které nejsou hrané, se jen těžko skrývají. Tady jsou 3 znaky, které dokazují, že se do tebe skutečně zamiloval. Co ho prozradí? Oči S tím se nedá nic dělat - zamilovaný kluk se za tebou bude pořád otáčet a pozorovat tě. Kdykoliv bude mít příležitost, podívá se na tebe. Možná hned zase odvrátí oči, abys ho náhodou nepřistihla, tobě to ale neunikne. Oči vypovídají o jeho pocitech snad nejvíc. Vyptávání se na tebe Když se dozvíš, že se na tebe vyptává (kde bydlíš, co máš ráda, jak se jmenuje tvůj pes...), znamená to, že se o tebe vážně zajímá. Výraz ve tváři Takový výraz ve tváři, jaký má zamilovaný kluk, si nemůžeš splést s žádným jiným. Můžeš si být jistá jednou pro vždy? Zřejmě ne. Můžeš poznat, že teď mu na tobě hodně moc záleží, ale není žádná jistota, že to tak i vydrží. Rozhodně si ale nedělej výčitky, že jsi na něm nic nepoznala. Jeho pocity se můžou změnit každou chvíli a ty s tím nic nenaděláš. Klukovy sympatie nejsou vyrovnané. Někdy nabírají na intenzitě, jindy slábnou. Může se ti proto zdát, že je náladový, což ale nemusí být vůbec pravda. Zamilovaný kluk ti jednou potřebuje být co nejblíž, jindy zase co nejdál. Musí mít čas na přemýšlení o tom, co se stalo. Zdrž se zbytečných a předčasných soudů, které by vycházely jen z jednoho pohledu nebo jedné změny v chování. Tohle nic nedokazuje! Zdá se ti, že už s určitostí víš, že se do tebe zamiloval. Potom nezapomínej na několik důležitých věcí!
  • Nenech se vykolejit povídačkami, které ti o něm vypravují tvé spolužačky nebo jeho kamarádi. Závěry si dělej jen a jen z toho, co sama vidíš nebo slyšíš.
  • Jeho chování před kamarády je stejně důležité jako to, když jste o samotě. Jestli se vám spolu dobře povídá (a navíc se ti přizná k tomu, že se mu líbíš) a potom se před kamarády chová úplně jinak, dej si pozor! Asi mu na tobě moc nezáleží.
  • Nenech se ošálit. Množství esemesek nebo nápisů na zdech ještě nic nedokazuje. V lásce se nepočítá, jak ji kdo dává na odiv, ale to, co se mezi vámi odehrává skutečně.
Určitě není zamilovaný Přesvědčit se na 100 % o tom, že se do tebe zamiloval, je dost obtížné. Snadnější je poznat, že to s tebou moc vážně nemyslí. Kdy je to jasné?
  • Několikrát se ptal na jinou dívku. Můžou to být zcela neutrální dotazy (jakou známku dostala z písemky, jaké má ráda sladkosti apod.).
  • Uvidíš ho s jinou dívkou, a když tě zahlédne, přidá do kroku.
  • Najednou na tebe nemá čas a neumí zdůvodnit proč.
  • Neudělá to, o co jsi ho poprosila. Zapomíná na své sliby.
  • Máš pocit, že tě vůbec neposlouchá.
  • Neodepisuje ti na esemesky, nepřipojuje se na ICQ, nevybírá si poštu, zmizí, jako by se pod ním zem slehla.
Co dál? Pokud se budeš utvrzovat v přesvědčení, že se o tebe pořád zajímá, budeš se jen trápit. Chvíle nejistoty, tedy ty, když si děláš starosti, co asi cítí a jestli mu na tobě záleží, jsou těmi nejkrásnějšími chvilkami zamilovanosti. Nechtěj proto co nejrychleji zjišťovat, jak se to s jeho láskou k tobě vlastně má. Nech věci, ať plynou svým tempem. To je nejlepší způsob, jak zařídit, aby všechno probíhalo tak, jak má.

Bleskovka - 43

23. srpna 2007 v 22:41
1. Ahoj, hlasnes prosím pro mne tady: http://fairytopia.blog.cz/0707/2-kolo-souteze-o-nej-blog#komentare - Andysek
2. Jak se dneska máš?
3. Tvůj neoblíbenější zpěvák?
4. A zpěvačka?
5. Jaké hry nejraději hraješ?
6. Jakou posloucháš muziku?
7. Máš ráda tanec?
8. Co na diplom?
Není povinné!
Mužeš pro mně hlasovat ještě tady, zízkáš navíc jmenovku!
pro Andyska
Dekuju