Říjen 2008

Nejrychlejší lokomotivy světa

27. října 2008 v 14:12 | Ajulinka

Nejrychlejší lokomotivy světa začaly jezdit mezi Prahou a Brnem


Lokomotiva Taurus v českých národních barvách.


Od pondělí se po České republice prohání nejrychlejší lokomotiva světa, rakouský Taurus. Zatím pendluje na trase Praha-Brno, na které České dráhy (ČD) cvičí strojvůdce. Od 14. prosince budou lokomotivy spojovat Prahu s Břeclaví a Vídní.

Nový "podzimní" kabátek

26. října 2008 v 11:06 | Ajulinka
Aktuálně z andyssek.blog.cz:

Rozhodla jsem se, hodit blog do nového "kabátku". Mě se teda líbí, ale nevím jak vám, proto bych ocenila vaše názory
Děkuji předem za všechny kladné, ale i záporné Neříkám však, že každý má stejný vkus, proto bych prosila i kritiku, ale v přiměřeném množství


A také nova ikonka ↑


Ošklivá = krásná

25. října 2008 v 17:14 | Ajulinka
Kateřina Janečková, která hraje hlavní roli v Ošklivce Katce, je sice škaredá, ale asi jako celebrita bez líčení nevyzáří, tak jako ostatní. Ale až se nám Kačenka promění v krásnou labuť, všichni ji budou hltat =)
A jak asi tak Kačka může vypadat? = )

Kateřina Janečková

Už ani vteřinu?

24. října 2008 v 20:53 | Ajulinka
Stál si naproti mě, byly to ty poslení nejhezčí nejsmutnější okamžiky, kdy jsem ti mohla pohledět do tváře a vidět tvé krásně jiskřivé modé oči. Pohlédnout na rozcuchané hnědé vlasy a vidět tvé srdíčkové rty. Líbaly mě dost často a něžně, a teď mi bylo líto, že to všechno už je minulostí. Nikdy bych nevěřila, že se ještě někdo takový jako ty, může najít. Že po všech těch blbý zkušeností, po tolika zklamání a slz, které už se asi dávno z promočených polštářů vypraly, můžu ... mohla jsem být šťastná. Teď budu prát, prát a prát znovu. Řeky, jezera, potůčky..ode dneška se stávají pro mě slannými. Budu truchlit, že si mě opustil? Ty, stojíš vůbec o to? Hodiny, minuty, vteřiny ubíhají, delší se mi čas, je dlouhý, jak ty nejkratší chvíle s tebou prožité. V tichu, v pláči v tom největším smutku.

A teď? Teď znovu stojíš naproti mně, potichu mrkáš a svíráš rty. Nakloníš se ke mně, ten poslední, poslední polibek, ten sem chtěla douhých 5 měsíců, přeji si, aby nikdy neskončil. Aby tvoje rty dál hýčkaly ty moje a aby si pevně držel mé ruce a hladil mě, tak jako si to dělával dřív, tak jak to nikdo neumí ... a když tě vždycky vidím, zastaví se mi dech, srdce a jen cítím svůj pomalý tep a horkých dech.

Smutné obrázky

21. října 2008 v 20:05 | Ajulinka


Závist

20. října 2008 v 14:00 | Ajulinka
Přemáhám si hlavu, jak můžu, ale prostě na to nemůžu přijít. Někdy bych chtěla být první a umět ten příklad správně vypočítat a ukázat se před třídou i v tom dobrém světle. Ale nejde to, učitelka končí. Oh bože, už to zase nedávám. Pomalu přeškrtávám můj špatný výsledek, ale učitelka mi vytrhla sešit z rukou. Nemohu uvěřit, že
,,jediná Alenka, to měla správně, pojď si pro jedničku" Pochválila mě, a já sem se štěstím málem rozplynula. Dáša jenom koukala závistí až zařvala že je to je nefér. Dokázala jsem to, jsem prostě jednička.
,,Ale ale Alenko, aby ses nám nerozplynula" Ještě ke všemu mě ta megera zesměšnila, ale mě to nevadí. Protože ostatním příklady o druhé nic neříkají a já to vím!

Další dny sme si měli připravovat přednášku o tématu, který si každý vybral. Všichni měli buď drogy, nebo něco podobného, jen já si vybrala: Závist
Do syta jsem vyčerpala svoji zásobu, abych mohla další den před tabulí přednest!

Závist! To je tak nehorázné slovo. Závidíte i špetku soli, protože lidi jsou strašní. A závidíte i kus hezkého oblečení, ale já ne! Já nejsem taková. Nezávidím, že se všichni se všemi bavíte, jen mě vynechávate! Ne nezávidím, že ty dostáváš a já ne, protože OPRAVDOVÝ PŘÍTEL - TOHO POZNÁŠ V NOUZI! A nezávidím ti, proto jaký si, ale jaký si doopravdy!

Všichni se mi vysmáli, jen TY ses na mě podíval a řekl si: Proč jsem si toho nevšiml dřív.

Už nikdo nic nenamítal.

Nebudu tady

19. října 2008 v 19:48 | Ajulinka
Zítra až do středy tady nebudu! 20.-22.10.2008

Pravděpodobnost přibývání článku bude záležet na tom, jestli stihnu něco předpřipravit :)
Doufám, že mi tady budete chodit stále :)

Tak ve středu, papa

Anketa

19. října 2008 v 1:07 | Ajulinka
Anketa : Pište do komentářů

Jakou používáte vodu na čištění problematické pleti?

...protože krása dělá divy :)


Navždy bez domova

18. října 2008 v 23:12 | Ajulinka
,,Pochybuješ snad o mě?" Zíral si na mě, jako kdyby sem spadla z Marsu.
,,To sem, ale přece neřekla" Křičela jsem bezmocně.
,,Do prdele, Heleno, já sem se tě na něco ptal. Ty si snad myslíš, že sem úplný kretén?"
,,Jistě, to jsem ti taky řekla" tentokrát jsem nahodila xicht úplného nevnímání s začetla se do publicistického časopisu 18. století.
Koutkem sem si povšimla tvého histerického výrazu. Stál si tam jako opařený. Najednou k tobě přišla ta bloncka a ty ses sní začal líbat.
,,Jo, Péťo a ty mi, zlato něco vyčítej" Mrkla jsem na tebe a hodila po ní ten časopis. Rozběhl ses za mnou, ale já jsem v tu chvíli byla tak psichycky na dně, že jsem ti jenom dala facku a tak tak jsem došla na intro, kde jsem se rozvalila na postel a začala brečet do čerstvě voňavého povlečení. Najednou mi bylo smutno po všem, po tobě, po rodině, i po věcech co zůstali ještě doma. Celý týden jsem musela vyklízet učebny, vyhíbat se ti, i když si chtěl se mnou mluvit. Bylo to pro mě těžké, ale už chápu, že tě nemůžu mít..V pátek sem se dovlekla s nádraží a chtěla jsem být už doma. Otevřela jsem dveře a tam si stál ty.
,,Potřebuji s tebou mluvit" Zakníkal si.
Ve dveřích sem se otočila. Nevděla jsem kam půjdu, ale doma zůstat rozhodně nemůžu.
,,HELENO" Zakřičel si.
Od té chvíle sem neměla nikoho, a už ani nevím, jestli toho dne lituji. A však jednou jsem kvůli toho brečela. Při pomyšlení, že není nikdo tu není aby mě objal, když je mi zima, nebo když mě něco trápi, mě začalo všechno bolet. A možná tím, že byla zima a já neměla kde jít...